PříjemPříjem  PortálPortál  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  PřihlášeníPřihlášení  RegistraceRegistrace  

Share | 
 

 Třináct článků víry

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Ithron von Kremsier
císař Římské říše, král římský, italský, český, španělský a uherský, vévoda rakouský
císař Římské říše, král římský, italský, český, španělský a uherský, vévoda rakouský
avatar

loajalita :

skupiny :
počet příspěvků : 1649
renomé : 478
věk : 40
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : klerikalismus

PříspěvekPředmět: Třináct článků víry   05.05.16 22:45

1. Věřím celou svou vírou, že Stvořitel, nechť je požehnáno Jeho Jméno, stvořil a řídí Svá stvoření a že On Sám činil, činí a bude činit vše.

2. Věřím celou svou vírou, že Stvořitel, nechť je požehnáno Jeho Jméno, je jedinečný, a nikdo není jedinečný jako On v žádném ohledu, neboť On jediný je náš Bůh, který byl, který je a který vždy bude.

3. Věřím celou svou vírou, že Stvořitel, nechť je požehnáno Jeho Jméno, není fyzické podstaty, není způsoben žádným fyzikálním jevem a nic nemůže být s Ním porovnáváno.

4. Věřím celou svou vírou, že Stvořitel, nechť je požehnáno Jeho Jméno, je první a poslední.

5. Věřím celou svou vírou, že jen Stvořiteli, nechť je požehnáno Jeho Jméno, náleží modlitba a k nikomu jinému se modlit nehodí.

6. Věřím celou svou vírou, že slova proroků jsou pravdivá.

7. Věřím celou svou vírou, že proroctví Mošeho, učitele našeho, mír s ním, je pravdivé a že on byl otcem všech proroků - těch, kteří přišli před ním i těch, kteří přišli po něm.

8. Věřím celou svou vírou, že Tóra, kterou chováme ve svých rukou, je tatáž, která byla dána Mošemu, našemu učiteli, mír s ním.

9. Věřím celou svou vírou, že Tóra nebude nikdy zaměněna ani nebude jiná Tóra od Stvořitele, nechť je požehnáno Jeho Jméno.

10. Věřím celou svou vírou, že Stvořitel, nechť je požehnáno Jeho Jméno, zná všechny činy a myšlenky lidského bytí, jak je řečeno: "Stvořil srdce každého jednoho z nich, rozumí všem jejich činům."

11. Věřím celou svou vírou, že Stvořitel, nechť je požehnáno Jeho Jméno, odmění dobrem všechny, kteří jsou poslušni Jeho příkazů a zahladí všechny, kteří je porušují.

12. Věřím celou svou vírou v příchod Mesiáše, a i kdyby prodléval, budu každý den očekávat jeho příchod.

13. Věřím celou svou vírou, že mrtví budou vzkříšeni, kdykoliv vyvstane Stvořitelova vůle, nechť je požehnáno Jeho Jméno, budiž vyvýšena Jeho památka, navěky a věčně.


Ve Tvou spásu naději skládám, Hospodine.
Naději skládám, Hospodine, ve tvou spásu.
Hospodine, ve tvou spásu naději skládám.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Třináct článků víry
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Militia Dei Imperii Romani :: Diaspora :: Synagoga-
Přejdi na: