PříjemPříjem  PortálPortál  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  PřihlášeníPřihlášení  RegistraceRegistrace  

Share | 
 

 Opatření proti Židům (rok 693)

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Roman von Budweis
velmistr (Hochmeister, magister generalis) a říšský kníže
velmistr (Hochmeister, magister generalis) a říšský kníže
avatar

loajalita :
počet příspěvků : 1382
renomé : 649
věk : 55
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : konzervatismus

PříspěvekPředmět: Opatření proti Židům (rok 693)   22.01.12 11:47

A.D. 693
Na 16. toledském koncilu vyhlásil král Egika svůj záměr definitivně skoncovat s judaismem a zbavit jeho vyznače i možnosti vydělat si byť na holé živobytí.V souvislosti s tím se zmínil o jednom starším zákonu z Ervichova zákoníku, který stanovoval, že jakýkoliv Žid, jenž by se obrátil ke křesťanské víře, měl být osvobozen od daní, které musel dosud platit.

Protože však tyto daně museli za něj zaplatit dosud ještě nepokřtění Židé, tak to v praxi, znamenalo, že čím více Židů konvertovalo ke křesťanství, tím více museli platit ti zbývající. Konvertité rovněž mohli svobodně obchodovat, ale křesťan, který by si nebyl jist pevností jejich víry, nemohl od nich nic koupit, dokud Žid nedokázal, že je opravdu křesťanem, dokud před svědky neodříkal Otčenáš a Apoštolské vyznání víry a nedostavil se k svatému přijímání. Neobrácený Žid nesměl provozovat námořní obchod a nesměl obchodovat s křesťany, tzn. v praxi mohli Židé obchodovat pouze mezi sebou. Křesťan, který by obchodoval s nekonvertovaným Židem, měl dostat pokutu 216 solidů, a to pokud by šlo o maior persona, v případě inferior persona pak sto ran bičem a pokutu jakou stanovil král.

Polnosti, otroci a všechen nemovitý majetek jako jsou budovy, půda, vinice nebo olivové háje, které kdysi Židé nabyli od křesťanů, to vše mělo být státem zkonfiskováno oproti výplatě odškodného. A biskupové tento zákon potvrdili a opětovně vyhlásili, že to učinili na královo přání. Egika se pak ve svém projevu pochlubil i tím, že synagogy byly zavřeny a zničeny. Ale protože toto nestanovoval žádný známý zákon, je to jenom další svědectví o náboženském fanatismu 7. století.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Opatření proti Židům (rok 693)
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Militia Dei Imperii Romani :: Diaspora :: Synagoga-
Přejdi na: